Zabiegi

Przedstawiamy najskuteczniejsze zabiegi na cellulit!

W gabinetach medycyny estetycznej mamy do dyspozycji mnóstwo przeróżnych zabiegów antycellulitowych. Bez względu na to, czy preferujemy raczej mało inwazyjne procedury, czy też poważniejsze zabiegi, bez trudu znajdziemy coś dla siebie. Najlepsze zabiegi na cellulit to te, które będą doskonale dopasowane do Twoich potrzeb. Pamiętaj jednak, że rezultaty każdego z nich będą uzależnione od tego, w którym momencie zaczniesz je wykonywać. Cellulit można zupełnie wygładzić tylko w pierwszym etapie jego powstawania. Wtedy obserwujemy go wyłącznie, gdy ściśniemy fałd skóry palcami. W kolejnej fazie pomarańczowa skórka jest obserwowana w niektórych pozycjach – np., gdy siedzimy na twardym krześle albo gdy leżymy. Dopiero w ostatnim etapie cellulit widzimy bez względu na okoliczności. Wtedy już najprawdopodobniej nie będziemy mogli całkowicie wygładzić skóry przy pomocy samej, domowej pielęgnacji. Zabiegi również nie dają nam takiej gwarancji, ale zdecydowanie skuteczniej i intensywniej zredukują grudki.

Istnieje kilka przeciwwskazań do wykonywania wszystkich zabiegów antycellulitowych. Nie należy ich przeprowadzać u osób, które w przeciągu trzech miesięcy przeszły operację. Ponadto nie mogą poddać się jej osoby cierpiące na zapalenie żył, rozedmę płuc, niewydolność nerek, epilepsję, nowotwór oraz cukrzycę. Unikać powinny ich również kobiety w ciąży.

Najskuteczniejsze zabiegi na cellulit

Szukasz skuteczne zabiegi na cellulit? Mezoterapia igłowa jest jednym z nich. Kojarzona jest głównie z  obszarem twarzy, ale równie dobrze sprawdzi się w walce z cellulitem. Polega ona na wprowadzeniu pod skórę substancji aktywnych, przy pomocy głowicy z mnóstwem malutkich igiełek. Składniki trafiają bezpośrednio do źródła problemu, przez co są o wiele skuteczniejsze niż podczas tradycyjnej aplikacji. Ponadto nie bez znaczenia jest mechaniczna stymulacja skóry. Malutkie igiełki pobudzają proces lipolizy oraz regenerację skóry. Dzięki temu cera staje się gęstsza, gładsza i bardziej zregenerowana. Gdy mezoterapia wykonywana jest na większym obszarze ciała, a tak dzieje się w przypadku cellulitu, kosztować może nawet kilkaset złotych. Pamiętać także należy, że zaraz po wyjściu z gabinetu skóra nie będzie się nadawać na ekspozycję. Będzie podrażniona i zaczerwieniona. Ten stan może utrzymywać się kilka dni. W tym czasie wskazane jest unikanie słońca, chlorowanej wody oraz innych czynników drażniących.

Sprawdź jak działają domowe sposoby na cellulit!

Ciekawym zabiegiem jest także poddanie skóry działaniu ultradźwięków. Podobnie, jak w przypadku mezoterapii, fale dźwiękowe bez problemu docierają do miejsca występowania problemu. Bardzo skutecznie spalają komórki tłuszczowe, dodatkowo poprawiając krążenie. Tkanki szybciej pozbywają się toksyn, co jest kolejną zaletą tej procedury. Zabieg wykonywać należy w seriach, a koszt pojedynczej wizyty to około 150 zł. Bezpośrednio po wyjściu z gabinetu skóra może być podrażniona, ale efekt ten będzie mniej uciążliwy niż w przypadku mezoterapii. Jednak przez około 12 godzin nie należy się opalać, ani narażać na działanie czynników drażniących.

Stosowanie zabiegów antycellulitowych nie sprawia, że nie musimy dbać o skórę także w domu. Nawet jeżeli poddamy się najskuteczniejszej procedurze, ale będzie to nasz jedyny sposób na walkę z cellulitem, to efekty będą marne. Zabieg powinien stanowić uzupełnienie codziennej pielęgnacji. Wtedy podtrzymamy rezultaty wybranej metody. Jeżeli więc chcesz cieszyć się efektywnością zabiegów pamiętaj, że w redukcji cellulitu największą rolę odgrywa aktywność fizyczna. Uprawiaj sport co najmniej 40 minut, 3 razy w tygodniu. Możesz biegać, ćwiczyć w domu, chodzić na fitness… Do wyboru masz poro propozycji. Ruch łącz ze zdrową, lekką dietą. W przeciwnym razie zaprzepaścisz swoje starania, a komórki tłuszczowe będą kompensowane. Ostatnim elementem jest regularne używanie peelingu oraz codzienne stosowanie kremów antycellulitowych (np. Vialise). Dziki temu dłużej będziemy się cieszyć efektami zabiegów.

Bibliografia

1. Pokładowska-Kielan E., Cellulit wróg rozpracowany, 2009
2. Nicole Ronsard, Beyond Cellulite: Nicole Ronsard’s Ultimate Strategy to Slim, Firm and Reshape Your Lower Body,. Villard, 1992
3. Howard Murad, The Cellulite Solution: a doctor’s program for losing. GRIFFIN, 2005

Głos zostały zapisany.

3 Komentarzy

  1. Ja nie uznaję takich zabiegów,. Wolę domowe, sprawdzone sposoby na cellulit np. peeling z kawy czy dieta na cellulit 🙂

    1. Dieta na cellulit? Pierwszy raz słyszę, co taka dieta zawiera? 🙂

  2. Podoba mi się zabieg ultradźwiękami na cellulit, bo do tych igieł nie mogę się przekonać.
    🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *