cellulit przed i po
Tabletki

Czy tabletki na cellulit są skuteczne?

Skuteczność tabletek antycellulitowych wzbudza wiele emocji. Część pań twierdzi, że pomogły one im w zlikwidowaniu cellulitu. Inne użytkowniczki oraz eksperci podnoszą, że to tylko kwestia reklamy, a preparaty doustne nie zmieniają stanu skóry. Wynika to z wielu czynników – przede wszystkim z różnych oczekiwań oraz stosowania różnych preparatów. Co do oczekiwań, nie każdy stawia tabletkom takie same cele, a bardzo istotne, aby podchodzić do problemu realistycznie. Jeśli nie będziemy uprawiać sportu, będziemy jeść tłusto i niezdrowo, to stosowanie tabletek na niewiele się zda. Efekty nie będą spektakularne i znikną po odstawieniu preparatu. Tabletki należy traktować jako uzupełnienie i wspomaganie naszej codziennej walki z cellulitem. Mogą one wzmocnić efekt ćwiczeń i stosowania odpowiednich balsamów (np. Vialise), ale nie zastąpią kompleksowej kuracji.

Skuteczne tabletki na cellulit to ziołowe suplementy diety, które zawierają dużo ekstraktów, wyciągów, witamin oraz minerałów.

Najistotniejszą część tabletek antycellulitowych stanowią składniki, które przyśpieszają metabolizm, dzięki czemu szybciej spalają się tłuszcze, a my pozbywamy się nadmiaru złogów. Ponadto poszukujmy wszystkich substancji, które stymulują lipolizę, a więc rozkład i usunięcie komórek tłuszczu. Likwidację tych głównych przyczyn powstawania cellulitu zapewniają takie składniki, jak zielona herbata i oleje pochodzenia rybnego, które poprawiają metabolizm.

Dwoma pośrednimi przyczynami powstawania zmian są toksyny oraz niesprawne krążenie. Gromadzenie się toksyn prowadzi do powstawania grudek na skórze. Organizm oczyści się z nich przy pomocy alg, dlatego zwracajmy uwagę na ich zawartość w tabletkach. Problemy z krążeniem mogą sprawiać, że toksyny nie są odprowadzane sprawnie i kumulują się w organizmie. Dlatego też poszukujmy składników, które usprawniają krążenie, a także wzmacniają naczynia krwionośne oraz włosowate. Kłopoty z krążeniem bardzo często prowadzą do powstania cellulitu. Aby im zaradzić w tabletkach możemy szukać wyciągu z wąkrotki azjatyckiej, z winogron, z czerwonej herbaty oraz oleju z ogórecznika.

Tabletki antycellulitowe mogą też zawierać dodatkowe, pomocne substancje, jak na przykład witaminy i minerały, skomponowane z myślą o cellulicie. Bardzo dobrze zadziałają potas i cynk, które bardzo skutecznie wygładzają pomarańczową skórkę. Ponadto poszukujmy składników nawilżających, gdyż cera odpowiednio nawilżona i zdrowa będzie miała mniejszą skłonność do cellulitu. Witaminy A i E zapewnią z kolei elastyczność oraz głębokie odżywienie.

Tabletki na cellulit zażywać należy przez około 2 miesiące. Jeżeli zawierają one składniki oczyszczające z toksyn, nie zapominajmy o piciu dużych ilości wody. Dzięki temu organizm będzie zdolny pozbyć się toksyn. Jeżeli będziemy prowadzić niezdrowy tryb życia, to po odstawieniu tabletek, problem bardzo szybko powróci. Najlepsze, trwałe efekty uzyskamy ćwicząc 3 razy w tygodniu, jedząc zdrowo i lekko, stosując peelingi oraz balsamy antycellulitowe. Jeżeli chcecie stosować tabletki polecamy również ten artykuł.

Bibliografia

1. Różański L, Vincent C, Szubert M, Dębowska R, Bazela K, Eris I, Stroiński M, Jaskólska Z, Duszyńska A., Zastosowanie termografii w diagnostyce cellulitu, 2006
2. David J., Goldberg Alexander L. Berlin, Disorders of Fat and Cellulite: Advances in Diagnosis and Treatment. INFORMA HEALTHCARE, 2017

Głos zostały zapisany.

1 komentarz

  1. Stosuję delikatne, ziołowe tabletki na cellulit i do tego specjalna dieta. Na efekty trzeba trochę poczekać, ale wiem , że naturalne sposoby są najlepsze na cellulit i nie tylko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *