Leczenie kanałowe zębów pod mikroskope.
Porady

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – czy to bolesne?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem zastępuje dzisiaj tradycyjny sposób leczenia. Bez zatruwania zęba, wiążącego się z tym bólu i czekaniu na kolejne wizyty, można sprawnie i dokładnie odbudować uzębienie. Ból po leczeniu kanałowym przy użyciu mikroskopu pojawia się tylko przy migdałkach. Jakie różnice znajdziemy w starej i nowej metodzie? Czy leczenie kanałowe zęba może być refundowane przez NFZ?

NA CZYM POLEGA LECZENIE KANAŁOWE? PROBLEM MIAZGI

Jeśli chcemy wiedzieć na czym polega leczenie kanałowe, poznajmy najpierw budowę zęba. Składa się on ze szkliwa (na zewnątrz), zębiny i unerwionej miazgi. Im więcej jemy cukru i im rzadziej myjemy zęby i kontrolujemy ich stan u dentysty, tym większa szansa na wystąpienie próchnicy.

W konsekwencji dochodzi do stanu zapalnego miazgi – sygnalizuje to rozpierającym bólem. Zapalenie miazgi może wystąpić też przy silnych złamaniach czy pęknięciach zęba. We wszystkich tych sytuacjach konieczne jest przeprowadzenie zabiegu kanałowego.

LECZENIE KANAŁOWE POD MIKROSKOPEM – DRUGI SPOSÓB LECZENIA

Współcześnie sięga się po leczenie kanałowe pod mikroskopem, aby lepiej odczytać obraz zębów i działać precyzyjniej.
Leczenie kanałowe zębów.Znane wszystkim powszechnie leczenie kanałowe składa się z zatrucia miazgi i usunięcia zęba, oczyszczenia wnętrza, założenia nowego wypełnienia i polepszenia estetyki korony.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem wyłącza pacjentów z bolesnego etapu zatruwania zęba, co zdecydowanie sprzyja komfortowi. Dzięki obrazom lepszej jakości, można uniknąć powikłań. Zaletą tej metody jest też skrócenie czasu – wszystko może rozpocząć i zakończyć się na jednej wizycie, już w ciągu godziny.

ZATRUWANIE ZĘBA W LECZENIU KANAŁOWYM WYWOŁUJE BÓL

Zatruwanie zęba w leczeniu kanałowym, które dotyczy tylko starej metody, jest bolesne. To dlatego, że na miazgę zbudowaną z nerwów nakłada się paraformaldehyd – związek chemiczny o termoplastycznych właściwościach. Ból zęba po leczeniu kanałowym nie pojawia się u osób, które wybierają mikroskop.

ILE TRWA LECZENIE KANAŁOWE? RÓŻNICE CZASU

Na to ile trwa leczenie kanałowe wpływa wybór metody i życie pacjenta. Jeśli decydujemy się na leczenie kanałowe pod mikroskopem, wystarczy umówić się na jedną wizytę i wyjść z niej już z odbudowanym zębem.

Jeśli zostajemy przy tradycyjnym sposobie, ze względu na zatruwanie miazgi trzeba leczyć się przez kilka tygodni. Gdyby pacjent miał akurat plany związane z wyjazdami np. zawodowymi, taki czas przedłuża się jeszcze bardziej. Różnice w czasie wpływają m.in. na zmieniający się koszt leczenia kanałowego.

CZY LECZENIE KANAŁOWE BOLI? ZNIECZULENIE W AKCJI

O tym czy leczenie kanałowe boli czy nie odczuwa się żadnego bólu, nie decyduje metoda – każda wymaga działającego znieczulenia, dlatego nie jest bolesna. W przypadku starego sposobu leczenia boli jednak dewitalizacja, czyli zatrucie – odczuwamy to dopiero po opuszczeniu stomatologa.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem również przebiega bezboleśnie, ale po zabiegu można czuć dyskomfort migdałków.

ILE KOSZTUJE LECZENIE KANAŁOWE? CENY DENTYSTÓW

O tym ile kosztuje leczenie kanałowe decyduje ilość kanałów (kwestia indywidualna), wybór metody leczenia i osobiste
Skuteczne leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem.praktyki dentystów. Leczenie kanałowe pod mikroskopem nie może być refundowane przez NFZ, natomiast w standardowej metodzie jest taka możliwość. Obejmuje dzieci, kobiety w ciąży oraz dorosłych ludzi z zapaleniem miazgi zębów 1,2 i 3.

Średnie ceny dentystów w gabinetach prywatnych to:

  • 200-500 złotych za tradycyjną metodę
  • 500-2000 złotych za leczenie kanałowe pod mikroskopem

Jeśli chcemy uniknąć chorób zębów i drogiego leczenia, pamiętajmy o:

  • regularnym szczotkowaniu
  • używaniu nici dentystycznych
  • płukaniu jamy ustnej
  • oczyszczaniu języka
5 (100%) 5 Ocen Wpisu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *