Kosmetyki antycellulitowe to coś, co pomaga efektywnie walczyć z pomarańczową skórką. Które z nich są najlepsze do tego celu i co powinny one zawierać?

Dobry balsam antycellulitowy zazwyczaj zawiera kofeinę. Ten składnik można znaleźć w kosmetykach właściwie wszystkich firm, takich jak choćby Bielenda czy Eveline. Kofeina jest dość istotną substancją w przypadku walki z cellulitem, ponieważ bardzo szybko poprawia napięcie skóry, co zmniejsza widoczność pomarańczowej skórki niemal od razu. Nie może być to jednak jedyny składnik preparatów walczących z cellulitem, ponieważ efekt ujędrnienia skóry spowodowany przez kofeinę nie utrzymuje się zbyt długo. Potrzebne są więc substancje, które utrzymają ten rezultat.

Najlepsze kosmetyki na cellulit powinny zawierać składniki, które wspomogą krążenie krwi. Do takich substancji należy między innymi wyciąg z kasztanowca, rutyna oraz kwas askorbinowy. Te składniki zawiera między innymi serum na cellulit Vialise. Ten preparat zawiera dużą ilość substancji czynnych, dzięki czemu może skuteczniej walczyć z tym problemem niż standardowe kosmetyki na cellulit. Serum jest preparatem, które zazwyczaj działa bardziej efektywnie, dlatego warto jest wybrać właśnie ten produkt, jeśli cellulit ma być zwalczony szybko. Serum Vialise ma w swoim składzie także wyciąg z alg morskich, które skutecznie przeciwdziałają cellulitowi. Dlatego warto jest mieć ten kosmetyk w domu i stosować go regularnie. Jednocześnie należy pamiętać o ćwiczeniach i odpowiedniej diecie antycellulitowej.

Skuteczne kosmetyki na cellulit powinny samą swoją konsystencją wpływać korzystnie na proces likwidowania zmian w tkance tłuszczowej. Balsam antycellulitowy powinien mieć konsystencję, która wymaga mocnego wsmarowywania w skórę. Dlatego też nie należy dziwić się, że preparaty tego typu zazwyczaj są gęste i trzeba nieco odczekać na ich wchłonięcie się, nawet po energicznym wmasowaniu (zobacz czy masaż pomoże). Dobry balsam na cellulit powinien bardzo szybko przynieść pożądane rezultaty w postaci napiętej skóry. Dzięki wyżej wspomnianej zawartości kofeiny ten warunek spełnia większość kosmetyków antycellulitowych. Dodatkowo warto szukać produktu takiego jak serum Vialise, które zawierają więcej naturalnych składników niż sztucznych dodatków. Dzięki temu oprócz skuteczności ich działania ma się pewność, że kosmetyk nie jest potencjalnie uczulający.