Cellulit na pośladkach i na pupie to dość powszechna przypadłość, ale dotycząca głownie kobiet. Wśród osób cierpiących na pomarańczową skórkę aż 99% stanowią właśnie panie. Wynika to ze specyficznego rozłożenia tkanki tłuszczowej, która gromadzi się właśnie w tych miejscach. Wiele pań zadaje sobie zapewne pytanie, jak pozbyć się cellulitu z pośladków i ud? Nie ma niestety łatwej odpowiedzi na to pytanie. Pomóc możemy sobie na wiele sposobów, a najlepsze rezultaty otrzymamy, gdy zadbamy o skórę na wielu płaszczyznach. Choć tutaj skupimy się na poprawie stanu skóry na pośladkach, to jednak działania te jednakowo dobrze odbijają się także na stanie skóry na udach.

Jak pozbyć się cellulitu z pośladków?

Najskuteczniejszą i najważniejszą metodą jest aktywność fizyczna w połączeniu ze zdrową dietą. Ćwicząc rozbijemy grudki tłuszczu najskuteczniej, ujędrnimy i wygładzimy skórę. Pamiętaj jednak, aby na sport poświęcić co najmniej 40 minut, 3 razy w tygodniu. Tylko wtedy dostrzeżesz rezultaty. Nie zapominaj o zdrowej diecie. Unikaj tłustych potraw, jedz za to dużo warzyw bogatych w cynk i potas. Te dwa składniki doskonale walczą z cellulitem. Odżywiając się niezdrowo nie będziesz widzieć wyraźnych efektów ćwiczeń. Jeżeli chcesz wyrzeźbić pośladki, możesz wybierać wśród wielu aktywności. Doskonale sprawdzi się bieganie, pływanie, jazda na rowerze, taniec, fitness… Trenować możesz też w domu. W takim wypadku najlepsze efekty uzyskasz, jeżeli będziesz łączyć ćwiczenia siłowe z cardio. Może by to system dwu minutowy: dwie minuty podskoków, dwie minuty przysiadów, dwie minuty szybkiego biegu w miejscu, dwie minuty wymachów nogą w siadzie podpartym… W ten sposób najefektywniej spalisz tkankę tłuszczową. Sprawdź jakie ćwiczenia wykonywać!

Podstawę w walce z cellulitem stanowi też codzienna pielęgnacja. Dwa kosmetyki, które muszą znaleźć się w twojej toaletce to peeling oraz krem antycellulitowy Vialise. Peeling stosuj dwa razy w tygodniu. Pomoże on w pozbyciu się martwego naskórka, dzięki czemu lepiej wchłaniać się będzie krem. Ponadto peeling pobudzi procesy redukcji tkanki tłuszczowej oraz usprawni krążenie. Krem aplikuj codziennie, najlepiej zaraz po kąpieli. Wtedy skóra jest rozgrzana, a pory otwarte. Balsam o wiele skuteczniej się wchłonie. Kosmetyki antycellulitowe powinny zawierać substancje, które przyśpieszają proces lipolizy. Walczą one z główną, bezpośrednią przyczyną formowania się grudek – z komórkami tłuszczu. Najpopularniejszą taką substancją jest kofeina. Producenci stosują ją równie chętnie w peelingach i kremach. Ponadto dobry kosmetyk powinien zawierać składnik, który pomoże pozbyć się toksyn, a także usprawni krążenie i wzmocni naczynia krwionośne i włosowate. Zatrzymywanie się toksyn w tkankach jest jedną z poważnych przyczyn postępowania cellulitu. Niesprawne krążenie z kolei nie pozwala na szybkie odprowadzanie produktów przemiany materii. Jednym ze skuteczniejszych takich składników są algi. Ponadto dobry krem zawierać może też przeróżne składniki pielęgnacyjne: kwas hialuronowy, olejki i witaminy.

Powyższe punkty stanowią podstawowe elementy walki z cellulitem. Efekty uzależnione są od wielu czynników, także od stopnia zaawansowania pomarańczowej skórki. Ponadto na skuteczność terapii wpływa wiele innych składowych, a nie na wszystkie mamy wpływ. Jeżeli jednak sumiennie stosujemy się do tych najważniejszych zasad, a efekty wciąż nas nie zadowalają, istnieją specjalne metody. Możemy zdecydować się na zabiegi wykonywane w profesjonalnych gabinetach, robić sobie domowe maseczki oraz regularnie masować skórę. Korzystać możemy także z masażerów antycellulitowych. Do wyboru mamy wiele modeli: od najprostszych – drewnianych, po próżniowe i profesjonalne. Walka z cellulitem nie jest łatwa, ale mamy łatwo dostępny szeroki arsenał broni, który jest w stanie pomóc nam w znaczny sposób zredukować problem.