Cellulit to koszmar większości z nas. Pojawia się niespodziewanie i trudno z nim walczyć. Dzisiaj przedstawimy wam kilka sprawdzonych sposobów na to, jak się pozbyć cellulitu z nóg!

MASAŻ

To chyba najprostszy, za to wymagający szczególnej systematyczności sposób na pozbycie się cellulitu. Aby niniejszy masaż został prawidłowo wykonany, należy przeprowadzić go za pośrednictwem opuszek palców, wykonując obszerne kuliste ruchy przez okres około 15 minut. Choć masaż sam w sobie skutkuje przyspieszeniem krążenia w dotkniętych cellulitem obszarach, najlepiej jest stosować go w towarzystwie konkretnego kremu.

KREMY

Jeśli chodzi o kremy zwalczające cellulit na rynku możemy znaleźć ich całe mnóstwo. Zarówno koncerny farmaceutyczne, jak i kosmetyczne prześcigają się w pomysłach na cudowną maść, która w krótkiej chwili uwolni nas od dręczącego problemu. Jednak liczne badania naukowe wykazują, że czynnikiem pozytywnie wpływającym na pomarańczową skórkę, jest wyciąg z kasztanowca zwyczajnego zawierający escynę. Jest ona substancją, która pozytywnie wpływa na układ krążenia. Stosowana jest nie tylko w kremach specjalizujących się w zwalczaniu cellulitu (np. Vialise), ale również w maściach przeznaczonych dla osób zmagających się z żylakami. Przeczytaj koniecznie: http://przepisnacellulit.pl/co-powinien-zawierac-dobry-krem-na-cellulit/

SPORT

Nie możemy zapominać również o ruchu, im bardziej siedzący tryb życia, tym większe ryzyko wystąpienia cellulitu. Nawet jeśli posiadacie pracę, która wymaga od was postawy siedzącej, zadbajcie o to, aby wasze kończyny nie pozostały w bezruchu. Raz na jakiś czas pozwólcie sobie na odejście od biurka i krótki spacer po biurze.

WODA

Mówi się, że cellulit jest sygnałem informującym nas o zaburzeniach równowagi w organizmie. Kiedy więc pojawi się taki problem przyjrzyjmy się bliżej naszej diecie i zweryfikujmy ilość przyswajanej w ciągu dnia wody. Zalecane spożywanie 2,5 litra wody dziennie, naprawdę może przynieść nieoczekiwane, pozytywne skutki.

Każdy z przedstawionych powyżej sposobów z pewnością okaże się pomocny w naszej walce z cellulitem. Najlepiej jest jednak zastosować podejście holistyczne, w którym uwzględnimy wszystkie z powyższych zaleceń. Pamiętajmy, że cellulit to nie tylko brzydka pomarańczowa skórka, ale również choroba, z która powinnyśmy walczyć!